Veselé zoubky

Ve čtvrtek 5. 3. se žáci 1. ročníku zúčastnili preventivního programu Veselé zoubky. Nejprve je potěšila pohádka ,, Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“, kde je Mánička poučila o správné péči o zoubky. Poté se seznámili se stavbou chrupu, vhodnou stravou, s důvody vzniku zubního kazu a také s tím, jak se chovat u zubního lékaře.

Své nově získané vědomosti si žáci prověřili v doplňovačkách a pracovních listech.

Odměnou za jejich snahu byla dárková taška, která obsahovala zubní kartáček, zubní pastu, přesýpací hodiny, samolepku a žvýkačky bez cukru.

Děkujeme společnosti dm drogerie market, s.r.o. , která je sponzorem celého projektu.

Jarmila Jelečková