Šesťáci v Babylonu

V hodině dějepisu zaujalo naše šesťáky vyprávění o bájené věži ve městě Babylon. Rozhodli jsme se tedy, že si podobnou věž zkusíme postavit, ovšem zadání jsme si malinko zkomplikovali. Stejně jako kdysi při stavbě věže, která měla dosáhnout až do nebe, došlo i u nás ke zmatení jazyků. Měli jsme zakázáno mluvit česky, z povoleného jazyka, který jsem si vylosovali, jsme ovládali jen dvě věty. Stavba začala nadšeně, ale velmi brzy nastaly zmatky, naše věž byla nízká a nakonec i spadla. A přitom jsme se dozvěděli, že jsme své spolustavitele jen žádali o pomoc a ukazovali jsme jim, že máme ke stavbě cihly. Japonec ale nerozuměl Litevci, ten zase nechápal, co mu povídá Španěl. Oč jednodušší byla stavba, když jsme při druhém kole mohli používat náš mateřský jazyk! Věž byla mnohem vyšší, přesto stavitelé nebyli spokojeni. Zjistili, že se nedomluvili, že nepostupovali jednotně, a požádali o třetí pokus. No co byste řekli? Po pečlivém plánování, rozdělení úkolů a společném postupu vybudovali šesťáci skvostnou věž, která dosahovala skutečně až do nebes. Posuďte na přiložených fotografiích. Spolupráci zdar!!

O. Pospíchalová

Kontakty
Projekty
Zřizovatel

Obec Jaroslavice

je zřizovatelem školy