Sedmáci opět ve Znojmě!

SEDMÁCI OPĚT VE ZNOJMĚ

Při minulé výpravě do Znojma jsme se zaměřili na nejstarší stavební slohy, nestihli jsme ale zdaleka vše, co jsme si naplánovali. Tentokrát naše trasa začala v místech, kde ve Znojmě stávala  v roce 1938 zbořená synagoga. Odtud jsme prošli starým městem a přitom sledovali  krásně zachovalé zbytky opevnění města. Prohlédli jsem si kostel sv. Mikuláše  a pokochali se vyhlídkou od kaple sv. Václava a pak už nezbývalo než se se vrhnout do podzemí. Znojemské podzemí, které je největším systémem podzemních chodeb v naší republice, nás skutečně nadchlo! Plížili jsme se temnými chodbami, zem tu klouzala, ze stropu kapala voda, za každou další zákrutou mohla číhat ještě strašidelnější figurína…takže když nám paní průvodkyně nakonec zhasla, ozýval se opravdu dokonalý jekot přecházející až do kvílení.  V příjemně chladném podzemí jsme ale nemohli zůstat věčně a nakonec jsme přece jen našli cestu z bludiště. V sluncem rozpálených ulicích bylo vražedně, proto jsme sešli do údolí řeky Dyje, kde nás čekala druhá etapa naší výpravy. Návštěva Muzea motorismu byla snem několika z nás a naleštěná autíčka a motocykly, ale i traktory,  parní stroje a expozice starých hraček nadchly nejednoho ze sedmáků.  A pak už nás čekalo jen máchání nohou ve vodě a poklidná cesta podél řeky, vše nakonec korunováno nákupem zmrzlin a dalších dobrůtek. 
Objevili jsme mnoho nových neznámých míst a přesto myslíme, že Znojmo nám má i v budoucnu co nabídnout.
O. Pospíchalová
 
 
 
Kontakty
Investice do rozvoje vzdělávání
Zřizovatel

Obec Jaroslavice

je zřizovatelem školy