Vranovská přehrada – 4. a 5. třída

Výlet na Vranovskou přehradu

Ve středu 12. června 2019 vyjela 4. a 5. třída na školní výlet. Cesta autobusem utekla rychle a na přehradě na nás již čekal převoz přes řeku, protože se visutý most opravuje.

Největším zážitkem se pro všechny stalo určitě lanové centrum, kde si téměř všichni žáci vyzkoušeli, jaké to je být „horolezci“. Naučili se používat správně jištění. Zjistili, že to není žádná legrace a spousta z nich překonala strach z výšek. Zbyl nám čas i na osvěžení v řece Dyji na pláži Vranovské přehrady.

V poledne jsme nabrali energii obědem v restauraci a poté vyrazili na plavbu lodí. Krásná příroda vyhlídkovou plavbou a občerstvení na lodi bylo fajn, jen vítr nám trochu cuchal vlasy.

Cesta zpět do Vranova byla v tom horku úmorná, ale odměnou nám byla zmrzlina nebo ledová tříšť při čekání na autobus.

Výlet se vydařil, vše klaplo na jedničku!

Žáci 4. a 5. třídy a paní učitelky K. Vargová a Z. Kuchaříková