Školní výlet 7. třídy

ŠKOLNÍ VÝLET 7. TŘÍDY

V úterý 11. 6. vyrazili sedmáci za dobrodružstvím do Mikulova. Už první etapa výletu, tedy cesta ve vlaku, stála za to. Projížděli jsme nádhernou krajinou, vítr fučel okny a my se těšili, co všechno nás ten den potká. Naše první kroky vedly bývalou židovskou čtvrtí, kde jsme si nemohli nepřipomenout židovskou minulost Mikulova a také slavného rodáka Hieronyma Lorma, hluchoslepého novináře, který vytvořil abecedu pro komunikaci lidí se stejným postižením. Že se každý z nás naučil znakovat své jméno, je snad samozřejmá věc. Prohlédli jsme si nesmírně zajímavý židovský hřbitov a zamířili k první z vyhlídek – Kozímu hrádku, bývalé dělostřelecké baště. Naším hlavním cílem ale byl slavný Svatý kopeček, na který jsme vystoupali po jedené z nejstarších křížových cest v naší zemi. Výhled byl dechberoucí, dopřáli jsme si tu piknik a  zasloužený odpočinek a nakonec také z vlastních těl sestavili nápis SV.KOPEČEK. Dolů z kopce se nám šlo o dost rychleji, navíc jsme se už těšili na krásné chladno, které nám slibovala návštěva Ditrichštejnské hrobky. Ulicemi vanulo veliké vedro, ale my měli v záloze ještě jeden skvělý trumf – návštěvu zámku a jeho sklepů, kde se nachází klenot v podobě druhého největšího sudu v Evropě. Mnoho z nás pochází z vinařských rodin, takže nás prohlídka této vinařské expozice vyloženě potěšila. 
Po nákupu nezbytných suvenýrů, limonád, zmrzlin, tříští a párků v rohlíku jsme se ale  museli vydat zpět na nádraží. Cesta vláčkem domů už pak byla ve znamení rozjímání, byli jsme unavení, ale moc spokojení.
O. Pospíchalová

ZS a MS Jaroslavice

Oblast podpory: Zvyšování kvality ve vzdělávání
Rozvoj čtenářství, cizích jazyků ZŠ Jaroslavice
Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.00/56.2094

 


Znak obce JaroslaviceZřizovatel školy je
Obec Jaroslavice