Slavnostní pasování malých čtenářů

Dne 6.6. 2019 navštívili naši prvňáčci místní knihovnu, kde byli pasováni na čtenáře. Do knihovny za prvňáčky přijel král Knihomil IV. ze Země písmen a knih, který děti pasoval na rytíře Řádu čtenářského. Role Knihomila IV. se se ctí zhostil pan starosta. Každý prvňáček musel dokázat, že umí číst a musel splnit tři úkoly. První úkol spočíval v tom, aby děti poskládaly své jméno z rozsypaných písmenek. Další úkol byl, aby si děti donesly obrázek oblíbené pohádkové postavy a řekly, ve které pohádce vystupuje. Posledním úkolem bylo přečíst kousek vybraného textu. Nakonec prvňáčky pan starosta pasoval pomocí meče na čtenáře a paní ředitelka jim dala krásnou šerpu. Od paní knihovnice dostaly děti spoustu malých dárečků. Dětem se rituál pasování na čtenáře moc líbil, užily si to a oficiálně se staly malými čtenáři.

Mgr. Eva Seďová

Investice do rozvoje vzdělávání