Kamarádi, můj volný čas a já

Kamarádi, můj volný čas a já

V pátek se vydali žáci 4. a 5. třídy na preventivní program s názvem „Kamarádi, můj volný čas a já“, který pořádalo Středisko volného času ve Znojmě ve spolupráci s Městskou policií Znojmo.

Nejprve jsme byli ve Středisku volného času, kde žáci spolu s paní Malenovou diskutovali o volném času. Jak jej tráví a kolik ho vůbec mají. Odečetli jsme spánek, čas strávený ve škole, domácí práce, které musí za úkol doma plnit, přípravu na školu, domácí úkoly apod. Většinou děti tráví svůj volný čas venku s kamarády. Jako bonus jsme se mohli podívat na zvířata, o které se starají děti v chovatelském kroužku.

Ze střediska volného času jsme se přesunuli do budovy Městské policie Znojmo, kde nás přivítala paní Smutná. Dozvěděli jsme se, co vše strážníci MP dělají a jak jsou pro město potřební. Dále jsme si zopakovali základní pravidla, jako např. nikdy neotevírat cizím lidem, nikam s nimi nechodit ani nejezdit. Také jsme se dozvěděli o nebezpečí internetu a sociálních sítí.

Moc děkujeme paní Malenové a paní Smutné za velmi zajímavé dopoledne.

Žáci 4. a 5. třídy a paní učitelky Vargová a Kuchaříková

ZS a MS Jaroslavice

Oblast podpory: Zvyšování kvality ve vzdělávání
Rozvoj čtenářství, cizích jazyků ZŠ Jaroslavice
Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.00/56.2094

 


Znak obce JaroslaviceZřizovatel školy je
Obec Jaroslavice