Sedmáci uklízí svou obec

Sedmáci uklízí svou obec a bádají o NP Podyjí

Dlouho dopředu se sedmáci těšili na den, kdy vyrazíme do jaroslavických ulic, abychom pomohli uklidit svou obec. S kárkami a vozíky jsme brázdili ulice a sbírali vše, co nám místní připravili. A bylo toho opravdu požehnaně, cestu nám zkřížilo bezpočet balíčků novin, kupy fénů, rychlovarných konvic a vysavačů a dokonce i jeden satelit! Stejně nadšeně a úspěšně se ale sedmáci vrhli i na plnění ranních úkolů, to když jsme se ve dvou vyučovacích hodinách věnovali NP Podyjí. Nejprve jsme si zopakovali, co už o NP víme, poté jsme ve skupinách hledali indicie a skryté informace rozmístěné po celém prvním patře, abychom je následně poskládali a  zjistili další nové souvislosti. Milovníci čísel a počítání si přišli na své při složité úloze, kdy jsme pracovali s čísly souvisejícími s NP. Malíři a grafici si zase užili vytváření mapy Podyjí a jeho loga. A úplně všichni jsme si tudíž zasloužili sladkou tečku v podobě nanuku, který jsme si společně dali ve stínu bříz a kolotočů na náměstí. Už teď se těšíme na příští sběr!     

O. Pospíchalová

Kontakty
Projekty
Zřizovatel

Obec Jaroslavice

je zřizovatelem školy