Návštěva dětí z MŠ v knihovně

Mateřská škola navštívila v měsíci březnu místní knihovnu. Tak jako každý rok, v tomto měsíci knihy, nás přivítala knihovnice – paní Slouková s pestrým programem. Pro děti byl připraven poslech pohádky a hádání pohádkových postav podle obrázků. Avšak nejvíce děti zaujalo seznámení s výrobou knih. Díky didaktickým obrázkům děti zjistily, že ke knížce z jejich knihovny potřebují přírodu. Ze stromů se nejdříve vyrobí papír, spisovatel knihu napíše a ilustrátor do ní zakreslí obrázky.

Za pečlivé naslouchání dostaly děti  interaktivní hračku, skřítka, který vypráví spoustu pohádek. Dětem se skřítek velmi líbil, za což paní Sloukové velmi děkujeme.

Stanislava Ptáčková

ZS a MS Jaroslavice

Oblast podpory: Zvyšování kvality ve vzdělávání
Rozvoj čtenářství, cizích jazyků ZŠ Jaroslavice
Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.00/56.2094

 


Znak obce JaroslaviceZřizovatel školy je
Obec Jaroslavice