Projekt JEDEN SVĚT a Klub Coolna

Projekt JEDEN SVĚT a Klub Coolna

Ve čtvrtek 14. března navštívili žáci 8. a 9. ročníku znojemské kino Svět, v němž zhlédli preventivně laděný příběh z projektu JEDEN SVĚT. Festival JEDEN SVĚT přináší příběhy lidí z různých koutů planety a otevírá důležitá témata z oblasti lidských práv, jako například život v nedemokratických režimech, válečné konflikty nebo nejrůznější sociální témata. Po filmu následovala debata, kde se mohli žáci dozvědět více o tématu filmu a také vyjádřit svůj názor.

Následně jsme se přesunuli o pár ulic dál do Nízkoprahového klubu Coolna. V příjemném prostředí jsme se dozvěděli o fungování tohoto zařízení, seznámili jsme se s prostory klubu a využitím. Dozvěděli jsme se, jak získat informace případně pomoc při problémech, které nás trápí během dospívání. Zajímavě strávený kulturně-preventivní jsme završili dobrým jídlem a odjezdem zpět do Jaroslavic.

Petra Matůšová

ZS a MS Jaroslavice

Oblast podpory: Zvyšování kvality ve vzdělávání
Rozvoj čtenářství, cizích jazyků ZŠ Jaroslavice
Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.00/56.2094

 


Znak obce JaroslaviceZřizovatel školy je
Obec Jaroslavice