Staré pověsti české ve 4. třídě

V pondělí jsme zhlédli představení „Pernštejni“ – divadelní zpracování „Starých pověstí českých“. 

Pro nás to bylo divadlo šité na míru, protože zrovna pověsti probíráme ve vlastivědě.  Dnes jsme si učivo shrnuli. Nejprve jsme si na koberci společně vyprávěli o divadle, ukazovali jsme si v knihách různá zpracování pověstí, obrázky apod. Paní učitelka Pospíchalová nám dokonce dala lekci staré češtiny, kdy jsme slyšeli rozdíly ve slovech tehdy a dnes. Téměř ničemu jsme nerozuměli :o)
Potom jsme se rozdělili do skupinek, kdy každá skupina dostala jednu pověst, kterou zpracovala podle sebe a nakonec prezentovala ostatním spolužákům.
 
žáci 4. třídy a paní učitelka Vargová
 

ZS a MS Jaroslavice

Oblast podpory: Zvyšování kvality ve vzdělávání
Rozvoj čtenářství, cizích jazyků ZŠ Jaroslavice
Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.00/56.2094

 


Znak obce JaroslaviceZřizovatel školy je
Obec Jaroslavice