PERNŠTEJNI na ZŠ Jaroslavice

11. března zavítali do jaroslavické tělocvičny naši oblíbení Pernštejni. Dočkali jsme se nejen 

akčních soubojů bojovníků v dobovém oblečení, ale především poutavého vyprávění a zajímavých scének z dob našich nejstarších dějin. Tématem byly totiž tentokrát Staré pověsti české. Měli jsme tak jedinečnou příležitost setkat se s bratry Čechem a Lechem a následovat je na  jejich cestě k hoře Říp, sledovat povolání Přemysla Oráče na knížecí stolec a jeho setkání s kněžnou Libuší a dokonce být u památného Horymírova skoku z Vyšehradu, na který doplatil jeho věrný Šemík. 
Vystoupení bylo zajímavé, napínavé a akční a hlavně jsme se u něj zábavnou formou dozvěděli mnoho nových informací.
 
O. Pospíchalová

ZS a MS Jaroslavice

Oblast podpory: Zvyšování kvality ve vzdělávání
Rozvoj čtenářství, cizích jazyků ZŠ Jaroslavice
Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.00/56.2094

 


Znak obce JaroslaviceZřizovatel školy je
Obec Jaroslavice