Předvánoční Vídeň

13. prosince se žáci 2. stupně naší školy i někteří žáci z 5. třídy vydali na výlet do adventní Vídně. Na programu byla návštěva vánoční vesničky na radničním náměstí „Rathausplatz“, je to nejnavštěvovanější a také největší vánoční vesnička s mnoha stánky a také umělým kluzištěm. Poté jsme se vydali na procházku po nejznámější ulicí Mariahilfer-Straβe plné obchodů světových značek, kde někteří z nás využili možnosti občerstvení ve „fastfoodu“ anebo nákupů, abychom posléze zavítali do Přírodovědeckého muzea na „Maria-Theresien-Platz“. Nejvíce žáky zaujalo zoologické oddělení s největší a nejvýznamnější sbírkou obratlovců na světě. Mezi zajímavá oddělení patří i oddělení paleontologie a prehistorie. Zájezd jsme ukončili ve vánoční vesničce mezi muzei, plné stánků s  vánočními dobrotami a ručními výrobky prodejců. Zde si děti mimo jiné zakoupili také suvenýry i dárkové předměty.

Vše šlo podle plánu a kolem čtvrté hodiny jsme rakouskou metropoli opustili. Rádi bychom podotkli, že se výlet vydařil, počasí bylo opravdu zimní a doufáme, že jsme se všichni naladili na blížící se vánoční svátky.

 Mgr. Anežka Bystřická 

ZS a MS Jaroslavice

Oblast podpory: Zvyšování kvality ve vzdělávání
Rozvoj čtenářství, cizích jazyků ZŠ Jaroslavice
Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.00/56.2094

 


Znak obce JaroslaviceZřizovatel školy je
Obec Jaroslavice