Volba střední školy

Velmi těžká volba čeká v letoším roce žáky devátého ročníku, protože vybrat si v patnácti letech správně své povolání není rozhodně nic jednoduchého. Aby si dokázali uvědomit všechny své možnosti, využíváme předmětu praktické činnosti, kde se volbě povolání přímo věnujeme. Deváťáci navštívili také akci Burza škol a naopak za nimi přicházejí k nám do školy zástupci středních škol. Někdy jde o vyučující, jindy přicházejí přímo žáci – a často se jedná dokonce o bývalé žáky naší školy. Tímto způsobem se deváťáci seznámili se Střední zdravotnickou školou ve Znojmě, SOŠ a SOU Dvořákovou a SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo, s. r o. – tedy Přímětickou.

O. Pospíchalová

 

ZS a MS Jaroslavice

Oblast podpory: Zvyšování kvality ve vzdělávání
Rozvoj čtenářství, cizích jazyků ZŠ Jaroslavice
Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.00/56.2094

 


Znak obce JaroslaviceZřizovatel školy je
Obec Jaroslavice