Volba střední školy

Velmi těžká volba čeká v letoším roce žáky devátého ročníku, protože vybrat si v patnácti letech správně své povolání není rozhodně nic jednoduchého. Aby si dokázali uvědomit všechny své možnosti, využíváme předmětu praktické činnosti, kde se volbě povolání přímo věnujeme. Deváťáci navštívili také akci Burza škol a naopak za nimi přicházejí k nám do školy zástupci středních škol. Někdy jde o vyučující, jindy přicházejí přímo žáci – a často se jedná dokonce o bývalé žáky naší školy. Tímto způsobem se deváťáci seznámili se Střední zdravotnickou školou ve Znojmě, SOŠ a SOU Dvořákovou a SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo, s. r o. – tedy Přímětickou.

O. Pospíchalová