Moravský kras – exkurze

Tradiční protiváhou ke školnímu výletu na konci roku bývá podzimní exkurze a cílem té letošní byl Moravský kras. Všechno to, co žáci znají z hodin přírodopisu a zeměpisu, si nyní mohli prohlédnout na vlastní oči a díky obchůdku se suvenýry jsme si mohli dokonce i sáhnout na krápníky, což je v jeskyních samozřejmě zakázáno.

Naším prvním cílem byla Punkevní jeskyně, která je v mnoha ohledech raritní. Nejenže jsme se nejdříve proplížili úzkými a křivolakými tunely, abychom následně stanuli na dně nejhlubší české propasti, naše touha vidět co nejvíce byla odměněna dobrodružnou projížďkou po podzemní říčce Punkvě, kde jsme si v Masarykově dómu připomněli také stoleté výročí našeho státu. Milovníci hloubek si tedy rozhodně přišli na své, ale co milovníci výšek?! Ani ti nepřišli zkrátka, lanovka nás totiž vyvezla vzhůru a tam se nám naskytl dech beroucí výhled na propast Macochu.

Poslední etapou byla příjemná procházka lesem, který byl podzimně vyzdoben zlatavým listím. K autobusu jsme dorazili příjemně unavení a plní dojmů, takže není divu, že při zpáteční cestě si mnozí zdřímli a někteří dokonce ze spaní volali: „Krápník! Krápník!!“

O. Pospíchalová

ZS a MS Jaroslavice

Oblast podpory: Zvyšování kvality ve vzdělávání
Rozvoj čtenářství, cizích jazyků ZŠ Jaroslavice
Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.00/56.2094

 


Znak obce JaroslaviceZřizovatel školy je
Obec Jaroslavice