V Mateřské škole Jaroslavice se v prosinci 2017 uskutečnilo několik akcí, na kterých se podílely nejen děti z mateřské školy, ale i paní učitelky ve spolupráci s rodiči. V neděli 3. prosince v 16.00 hod. se v obci Jaroslavice rozsvěcoval vánoční strom, u kterého děti z naší mateřské školy přednesly báseň Advent a zazpívaly 3 vánoční písně. Dva dny poté proběhla v mateřské škole  dopolední návštěva Mikuláše, čerta a andělů ze základní školy, kterým jsme společně s dětmi zazpívali různé mikulášské a čertovské písně a přednesli básně. Odpoledne následovala mikulášská besídka, na které děti nejen svým nejbližším, ale i Mikuláši z Rakouska předvedly pásmo básní a písní a jako poděkováním jim byl nejen bouřlivý potlesk rodičů, ale i přání pěkných svátků vánočních a balíček od Mikuláše. V pondělí 11. prosince se děti proměnily v pekaře a výsledkem byly plechy plné perníčků. Ve středu 13. prosince předškolní děti shlédly v rámci předplatného divadelní představení Sněhurka a sedm trpaslíků v Městském divadle ve Znojmě. Ve čtvrtek 14. prosince se děti ze třídy Broučci i Hvězdičky společnými silami podílely na výzdobě vánočních stromečků v mateřské škole a následným dnem si v dopoledních hodinách děti vzájemně předaly dárečky mezi sebou a společně rozbalily i dárečky, které nám nadělil pod stromeček Ježíšek. Celý den jsme poslouchali koledy a ochutnávali cukroví, které nám šikovné maminky připravily. V úterý 19. prosince proběhla návštěva nejstarších dětí města Znojma, kde pozorovaly vánoční výzdobu města, vánoční stromečky, které byly nazdobeny jinými mateřskými školkami a také vánoční trhy. Ve čtvrtek 21. prosince děti z mateřské školy zahájily básní a písněmi vánoční koncert v tělocvičně základní školy. Vzájemně jsme všem 22. prosince popřáli krásné prožití svátků vánočních a za poslechu vánočních koled se rozloučili.

kolektiv MŠ Jaroslavice