Osmáci a deváťáci v legiovlaku

Blížící se výroční vzniku samostatného Československa připomíná stále víc akcí. Jednu z nich jsme navštívili 5.10. i my – na znojemské nádraží totiž přijel LEGIOVLAK. Tato putovní výstava projela už mnoho měst České republiky a všude sklízí zasloužený potlesk. V krásné replice sto let starého vlaku je připravena dokonalá ukázka toho, jak vypadaly vlaky československých legionářů v Rusku. Vagón, v němž spali řadoví vojáci, jsme mohli srovnat s tím, který sloužil k potřebám důstojníků. Viděli jsme nemocniční vagón, kuchyň, kovárnu a spoustu dalších, ve všech jsme pak mohli obdivovat krásné dobové exponáty. Chlapce nejvíc zaujal arsenál zbraní, dívky zase prožívaly vyprávění líčící průběh operací během jízdy drncajících vagónů.
Když už jsme byli ve Znojmě, vydali jsme se ještě do Domu umění na dvě další zajímavé výstavy – jedna z nich přibližovala středověk, druhá rok 1916 – tedy třetí rok 1. světové války. Jak si naši žáci výstavy užili, posoudíte nejlépe na přiložených fotkách. Dějepisu zdar!

O. Pospíchalová

ZS a MS Jaroslavice

Oblast podpory: Zvyšování kvality ve vzdělávání
Rozvoj čtenářství, cizích jazyků ZŠ Jaroslavice
Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.00/56.2094

 


Znak obce JaroslaviceZřizovatel školy je
Obec Jaroslavice