Den zvířat v MŠ

Dne 4. 10. 2017 se i v Mateřské škole Jaroslavice uskutečnil „Den zvířat“, kde si děti nejen ve třídě „Broučci“, ale i „Hvězdičky“ spolu s p. učitelkami povídali, jaké druhy zvířátek známe, které z nich máme doma nebo na farmě, která zvířátka můžeme pozorovat v ZOO a která jsou v přírodě volně žijící. Nadšení vzniklo ve vyhledávání zvířátek v různých encyklopediích, knihách nebo obrázcích, poznávání různých druhů zvířat a pojmenovávání, kde tato zvířata můžeme vidět. Zároveň jsme si zvládli procvičit vytleskávání slabik, počáteční a koncová písmenka v daných slovech zvířat. Naší oblíbenou činností bylo modelování různých druhů zvířátek a výroba myšiček z papírových ruliček. Dále si nejstarší děti procvičily u grafomotorického cvičení správný úchop kreslícího materiálu, rozeznávání a pojmenovávání různých druhů zvířat, správný počet a také pečlivost a dokončení započatého úkolu. Nově příchozí děti jsme seznámili s oblíbenou pohybovou hrou „Zajíček v své jamce“, u které jsme si společně nejen zazpívali, dbali na správnou intonaci a rytmizaci, ale i vzájemnou spolupráci mezi kamarády. Při pobytu venku jsme spolu s dětmi pozorovali volně žijící zvířátka a pro nás největším zážitkem bylo pozorování zvířat na farmě v Jaroslavicích.

kolektiv MŠ Jaroslavice

ZS a MS Jaroslavice

Oblast podpory: Zvyšování kvality ve vzdělávání
Rozvoj čtenářství, cizích jazyků ZŠ Jaroslavice
Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.00/56.2094

 


Znak obce JaroslaviceZřizovatel školy je
Obec Jaroslavice